V sredo, 23. 3. 2022, je v Zagorju potekal že 32. občinski otroški parlament. Poleg učencev OŠ Ivana Skvarče in OŠ Ivana Kavčiča so se ga udeležili tudi učenci naše šole. Zbrane sta pozdravila predstavnica DPM-ja Zagorja, Nina Beja, in predstavnik Mladinskega centra Zagorje, Jani Majes. Pri uvodnih aktivnostih se nam je pridružil in nas pozdravil tudi župan občine Zagorje, g. Matjaž Švagan, ter predstavnici občine, ga. Blanka Šmit in ga. Nina Jenko. Učenci so po skupinah razmišljali o svoji poklicni prihodnosti. Spraševali so se o poklicni prihodnosti v Sloveniji in v svetu, o skrbeh in pričakovanjih glede poklicne prihodnosti, o poteh do poklica, o poklicih sedanjosti in prihodnosti ter o vplivu COVID-a19 na izbiro poklica. Svoje misli so strnili na plakate, ki so jih ob koncu druženja predstavili celotni skupini. Mladi parlamentarci so s svojim aktivnim in navdušenim sodelovanjem prišli do zanimivih zaključkov, ki so objavljeni na spodnji povezavi. Izbrana predstavnika naše šole, Eli Drnovšek in Jaka Grošelj, nas bosta 4. aprila zastopala na regijskem otroškem parlamentu v Trbovljah. Naj bodo njune ideje in zamisli slišane.

Sklepi občinskega parlamenta

Zapisala: Mojca Gradič, mentorica šolskega otroškega parlamenta


Deli ...Email this to someoneTweet about this on TwitterPrint this pageShare on FacebookShare on Google+
(Skupno 136 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost