V ponedeljek, 13. 3. 2023, je v Zagorju potekal že 33. občinski otroški parlament. V Mladinskem centru so se poleg predstavnikov naše šole zbrali še predstavniki Ivana Skvarče in Ivana Kavčiča. V uvodu sta nas pozdravila g. župan, Matjaž Švagan, in direktor Mladinskega centra Zagorje, g. Marko Pavlovič. Program sta vodili in povezovali predstavnica Mladinskega centra, Nina Nahtigal, in predstavnica DPM-ja Zagorje, Vanja Macerl. V uvodnem delu so bile z nami prisotne tudi direktorica ZD Zagorje, ga. Saša Bajda, ki se nam je pridružila tudi v zaključku, ter predstavnici Občine Zagorje, ga. Blanka Šmit in Nina Jenko. Po uvodni aktivnosti, v kateri smo se vsi ogreli in sprostili, je sledilo delo po skupinah. Učenci so razpravljali o duševnem zdravju, se pogovarjali o težavah, ki jim v šoli povzročajo stisko, in iskali rešitve zanje. V zaključku so povzeli svoje misli in podali predloge za aktivnosti na šoli, ki bi jim pomagale do boljšega duševnega zdravja. V naslednjih mesecih in novem šolskem letu jih bomo poskušali uresničiti. Vsaka šola je izbrala še dva predstavnika, ki se bosta 30. marca udeležila regijskega parlamenta v Trbovljah. Našo šolo bosta zastopala Tarik Mušanović in Eli Drnovšek. Učenci so s srečanja odšli polni novih spoznanj, energije in novih zamisli.   

Mentorica: Mojca Gradič

________________________________

(Skupno 43 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost